پیشگام اسکریپت

ارتباط از طریق یاهو مسنجر
نوشته‌های تازه
خبرنامه
خبرنامه غیرفعال است!

عضویت درخبرنامه

معرفی html
بازدید: 923 views

HTML سرواژه HyperText Markup Language و به معنای «زبان نشانه گذاری ابرمتن» است (که البته برخی آنرا «زبان علامت گذاری فرامتن» ترجمه کرده اند).
معرفی html

معرفی html

اچ تی ام ال، سنگ بنای وب است؛ یک زبان رایانه ای که برای تدوین قالب و طراحی صفحات وب به کار برده می شود. دستورالعملهای این زبان، برچسب (Tag) نام دارند که محتوای یک صفحه وب به وسیله آنها، نشانه گذاری شده و بدین ترتیب، نحوه نمایش آن صفحه برای مرورگرهای وب توصیف می شود. هر یک از برچسبهای اچ تی ام ال، معنا و مفهوم خاصی دارند و تأثیر مشخصی بر محتوا می گذارند؛ مثلاً برچسبهایی برای تغییر شکل ظاهری متن، نظیر درشت و ضخیم کردن یک کلمه یا برقراری پیوند (Link) به صفحات دیگر در اچ تی ام ال تعریف شده اند. یک سند اچ تی ام ال، یک پرونده مبتنی بر متن (Text–based) است که معمولاً با پسوند htm. یا html. نامگذاری شده و محتویات آن از برچسبهای اچ تی ام ال تشکیل می شود.
مرورگرهای وب که قادر به درک و تفسیر برچسبهای اچ تی ام ال هستند، تک تک آنها را از داخل سند اچ تی ام ال خوانده و سپس محتوای آن صفحه را نمایان سازی (Render) می کنند. اچ تی ام ال یک زبان برنامه نویسی نیست، بلکه زبانی برای نشانه گذاری ابرمتن است و اساساً برای ساختمند کردن اطلاعات و تفکیک اجزای منطقی یک نوشتار – نظیر عناوین، تصاویر، فهرستها، بندها و جداول – به کار می رود. از سوی دیگر، اچ تی ام ال را نباید به عنوان زبانی برای صفحه آرایی یا نقاشی صفحات وب به کار برد؛ این وظیفه اکنون بر دوش فناوریهای دیگری چون شیوه نامه های آبشاری (CSS) است. گفتنی است اچ تی ام ال شکلی از زبان دیگری بنام اس.جی.ام.ال است و «کنسرسیوم وب جهان گستر» آنرا به عنوان استانداردی برای نشانه گذاری مستندات ابرمتنی برای عرضه در وب، تدوین کرده است.
  •      
  • مهدی لعلی
  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
  • نظرات: ۰
www.pishgamscript.ir
برای راحتی شما ، فایل ها بدون پسورد میباشند . پیشگام اسکریپت
۰ نظر به ثبت رسید ه است

برای راحتی شما ، فایل ها بدون پسورد میباشند . پیشگام اسکریپت

کپی برداری از مطالب با ذکر منبع مجاز میباشد.تمامی حقوق قالب هم متعلق به پیشگام اسکریپت است.