پیشگام اسکریپت

ارتباط از طریق یاهو مسنجر
نوشته‌های تازه
خبرنامه
خبرنامه غیرفعال است!

عضویت درخبرنامه

هاست چیست؟
بازدید: 906 views

زمانی که یک وبسایت پایه ریزی می شود طبیعتا به فضایی برای قرار گرفتن فایل و اطلاعات آن نیاز است. هاست این نیاز را بر آورده می سازد.
هاست چیست؟

هاست چیست؟

در واقع هاست فضایی مشخص از یک سرور می باشد که بنا به نیاز برای وبسایت اختصاص می یابد. اکثر هاست هایی که در کشور ما و حتی کشورهای دیگر به فروش می رسد از سرویس های هاست اشتراکی استفاده می کنند. هاست اشتراکی به این معنی است که یک سرور مشخص برای چندین یا چند صد وبسایت سرویس دهی می کند و منابع سخت افزاری اعم از سی پی یو ، رم ، هارد برای تمامی کاربران استفاده می شود. البته لازم به ذکر است می توان بنا به نیاز برای هر اکانت محدودیت ها یا امتیازاتی را درنظر گرفت. برای مثال میزان فضای یک کاربر می تواند از کاربران دیگر بیشتر باشد یا مثلا پهنای باند و …
ذکر این نکته هم لازم است که هاست اشتراکی به معنی این نیست که از هاست بصورت مشترک استفاده می شود بلکه منظور این است که هاست ها از سرور استفاده مشترک می کنند و بدلیل اینکه کاربران هم مبلغ کمتری برای میزبانی وبسایت خود بپردازند و هم اینکه برای کاربر معمولی اصلا نیازی به سرور اختصاصی نیست از هاست اشتراکی استفاده می شود.
برای اینکه دسترسی به اطلاعات و همچنین مدیریت آنها برای کاربران میسر شود از رابط های نرم افزاری برای مدیریت هاست استفاده می شود. از رابط های نرم افزاری در هاست لینوکس می توان به کنترل پنل قدرتمند سی پنل اشاره کرد که در حال حاضر محبوبترین کنترل پنل مدیریتی هاست می باشد. از رابط های نرم افزاری دیگر می توان به دایرکت ادمین و پلسک نیز اشاره کرد که پلسک در آخرین نسخه های نرم افزاری خود شاهد تغییرات مثبت زیادی بوده و حرفه ای تر و کاربر پسند تر شده است. دایرکت ادمین نیز کنترل پنل محبوبی بوده و طرفداران بسیاری دارد. لازم به ذکر است که لایسنس ماهانه سی پنل بیشتر از دایرکت ادمین است و در ضمن امکانات بیشتری را در خود دارد.
  •      
  • مهدی لعلی
  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
  • نظرات: ۰
www.pishgamscript.ir
برای راحتی شما ، فایل ها بدون پسورد میباشند . پیشگام اسکریپت
۰ نظر به ثبت رسید ه است

برای راحتی شما ، فایل ها بدون پسورد میباشند . پیشگام اسکریپت

کپی برداری از مطالب با ذکر منبع مجاز میباشد.تمامی حقوق قالب هم متعلق به پیشگام اسکریپت است.